HIPERION
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HIPERION

Samo opušteno i budi ono što jesi
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama

Ići dole 
AutorPoruka
CRNI
BLEK
BLEK
CRNI


Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.11.2007

BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama Empty
PočaljiNaslov: BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama   BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama EmptyPet Jan 30, 2009 1:56 pm

BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama

Pripadnici BIA su 5. septembra u pokušaju hapšenja Ratka Mladića koristili lažne registarske tablice, utvrdila je istraga Pressa!

BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama B89b71c19d6e324e9999ffd98c7e4930
Nadrljao zato što liči... Aleksandar Isailović

Agenti BIA su Mladićevog dvojnika Aleksandra Isailovića iz Ripnja posle hapšenja odvezli „opel astrom" na kojoj su bile tablice službenog automobila JP „Putevi Srbije" (BG 737-174). Međutim, automobil sa originalnim tablicama bio je u tom trenutku na drugom kraju Beograda.

U „Putevima Srbije" je, nakon pisanja novina, sprovedena istraga i utvrđeno je da se službeni automobil istog tipa i istih tablica 5. septembra ujutru u 7.15 minuta, kada je Isailović uhapšen, nalazio na drugom mestu! Generalni direktor „Puteva" Zoran Drobnjak kaže da je u tom preduzeću sprovedena detaljna istraga.

- Životom garantujem da naš auto nije učestvovao u tome, ali ne znam kako sve ovo da objasnim. Ako više ljudi tvrdi da su u pitanju takav auto i te tablice, ne znam šta da kažem sem da je moguće da je neko napravio duplikat tablica i stavio ih na drugi automobil istog tipa... - priča Drobnjak. On kaže da je odmah zatražio pismenu izjavu od radnika koji je zadužio taj automobil.

- Radi se o veoma cenjenom geodetskom inženjeru, vrlo vrednom i savesnom radniku koji je kod nas već četiri godine. Kad sam mu rekao o čemu se radi, on mi je odgovorio da tako nešto nikada ne bi uradio, da je tvrdi nacionalista i da nikada ne bi učestvovao u hapšenju Mladića. U izjavi je napisao da je auto prethodne noći bio parkiran ispred stana u kojem živi s porodicom. Tvrdi da se tog dana probudio pre sedam i da je u osam sati krenuo na službeni put u Kovilj i Novi Sad. Naknadnom proverom automobila utvrđeno je da čovek govori istinu. I ja mu verujem - kaže direktor Drobnjak.

Podsetimo, Aleksandar Isailović iz Ripnja rekao je juče za Press da su ga nepoznate osobe na okretnici tramvaja na Trošarini pred gomilom ljudi uhapsile, ugurale u auto i odvezle u nepoznatom pravcu. Kada su se uverili da on nije Mladić, platili su mu piće i vratili ga kući.

U BIA je Pressu potvrđeno da su njeni operativci u skladu sa zakonom proverili Isailovića.

Petrović: Isailović treba da tuži tajnu policiju!

Bivši šef tajne policije Goran Petrović tvrdi da je BIA u ovom slučaju prekoračila ovlašćenja i da Isailović može da tuži službu.

- Ako je to tako urađeno, ako se nisu legitimisali, ako su falsifikovali tablice i skembali čoveka na pravdi boga samo zato što liči na Mladića, onda je to velika bruka za tajnu policiju! Ovako, da se BIA nije oglasila, mogli smo da mislimo svašta, da su ga kidnapovali kriminalci, lovci na glave. Zamislite da vas neko tek tako ugura u auto i ne predstavi se, a onda kada shvati da je napravio grešku, izvini vam se i izvede vas na piće?! A šta da je čovek umro?! Zato bih Isailoviću savetovao da tuži BIA za sve što je preživeo - kaže Petrović.
Nazad na vrh Ići dole
http://nesalomivi.smfforfree3.com/index.php?action=forum
 
BIA hapsila lažnog Mladića s lažnim tablicama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HIPERION :: DRUŠTVO :: KOMENTARI DOGAĐAJA-
Skoči na: