HIPERION
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HIPERION

Samo opušteno i budi ono što jesi
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kratke priče

Ići dole 
AutorPoruka
Vlada

Vlada


Broj poruka : 589
Datum upisa : 14.11.2007

Kratke priče Empty
PočaljiNaslov: Kratke priče   Kratke priče EmptyPet Nov 16, 2007 1:55 am

Jesen

Jutra postaju hladna. Ozeblo nebo kao da je stavilo šalove oblacima , pa je i tama pokrila moje krajeve. Svakog jutra probudim se u mraku koji mi kao neki stražar stji pred očima.
Jesen je to. Prava , ona gruba jesen u mom kraju.
Ali i ta jesen ima svoje korake , one oštre .....one koje u ljudima izazivaju neku
melanhoniju , i boje u ljudskim mislima farbaju iz jarkih boja u sive boje svetlijih i tamih rastera.
Lišće je već opalo , a da ni primetio nisam da je ta smena na drveću već izvršena.
Ali neki listovi na jabuci ispred mog prozora , kao da su utonuli u onaj završni letnji sam i kao da nikoga nije ni bilo da im poruči da treba da požute , i tek tada opadnu sa grana.
Tako i ja prkosim vremenu , vremenu svoga života , i kao da ni ja nisam imao nekoga ko će mi reći da je vreme da uozbiljim svoje misli i započnem sa mislima sasvim običnih ljudi.

Ne palim svetlo , ne izlazim na ulicu. Pored kamina , pognut posmatram kako se plamen
igra i ispisuje neke reči samo njemu znane. I soba uz plamen iz kamina postaje išarana narandžastim lelujavim trakama koje skakuću po zidu.
Pomislim sve to mora tako biti i kako ću osetiti miris dunje na ormaru , ako nema baš ovakve jeseni.Sve ovakve jeseni su ispunjene emocijama. Ja ovakvu sivu jesen zovem ,,jesen tuge,,
Nazad na vrh Ići dole
Vlada

Vlada


Broj poruka : 589
Datum upisa : 14.11.2007

Kratke priče Empty
PočaljiNaslov: Re: Kratke priče   Kratke priče EmptyPet Nov 16, 2007 1:56 am

Ja...sam ostao zarobljen negde na pola puta između deteta i čoveka.
Između dečaka i muškarca.
Nekad davno, koračajuci sigurnim korakom prema napred, na tren sam zastao i pogledao u zvezde. Samo na tren. ali dovoljno da se ravni put prvo zavijuga kao marama na vetru, a zatim joj neki lopov sa olovkom spretno doda jos jedan puteljak.
Raskršće...
i krivi odabir...
tražeci izlaz sa krivog puta zvezde su naglo postale sve manje i udaljenije. Očajno, pokušao sam ih zagrabiti. privući ih nazad sebi. Ali moje ruke uhvatile su samo mrak koji se na njih hvatao kao paučina, klizeci sve dublje niz rukav.
A sa svakim korakom ulazio sam sve dublje.
Grešio sam.
Jako puno.
Toliko puno da je ona tanka linija koja dopušta ispravljanje greški ostala daleko iza mene. Izgubljena u magli loših uspomena i žaljenja.
Oprost...je otplovio.
A ono raskršće ostalo predaleko iza...
Previše sam verovao zvezdama. i sanjao. Toliko da sam zaboravio živeti.
Kao i na početku, pred mnom je ostao samo jedan put. Onaj pred mojim nogama. i mada znam da su njegovi rubovi okićeni malim trnovitim biljčicama, a nebo iznad njega okićen tamnim, sivim oblacima koji rasipaju svoje bele iglice po svakom ko se nade ispod njih.
Ulaze pod kožu, peku...
Brišu sve lepe snove koji su bili čuvani tamo negde u dubini srca i gase ih. Na njihovo mesto dolaze sene... i pretvaraju srce u nesto drugo.
U obican mišić koji služi jedino da me potera prema tom sledećem bolnom koraku.
Kao dete, ne učim na vlastitim greškama. i grešim dalje... hodajući između dva uska zida, jednostavno se ne mogu okrenuti i napraviti promenu.
Samo prema napred.
Korak po korak... nisam uspeo odrasti.
Ili sam odrasao prebrzo, doživljavajući samo one gorke trenutke koji su zauvek ugasili snove onog dečaka koji sam nekad možda bio.
Neke stvari nikad nisam osetio, nekih je bilo i više nego dovoljno da se napuni to malo srce.
Nošen takvim snovima, greška i žaljenje postali su nerazdvojni ljubavnici u mojim jutrima koja sviću sve težim dahom...
Nazad na vrh Ići dole
 
Kratke priče
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HIPERION :: KULTURA I UMETNOST :: KNJIZEVNOST-
Skoči na: