Godina : 44
Location : Zagreb
Datum upisa : 14.11.2007

Europsko rukometno prvenstvo Empty
PočaljiNaslov: Europsko rukometno prvenstvo   Europsko rukometno prvenstvo EmptyPet Jan 18, 2008 12:13 am

Oslabljena Hrvatska uništila Poljsku

RUKOMETAŠI Hrvatske, iako oslabljeni neigranjem Džombe i Zrnića, doslovno su se poigrali sa svjetskim viceprvacima Poljacima, pobijedivši ih sa velikih 32:27.

Ponovno je najbolji igrač na terenu bio rukometni Maradona Ivano Balić, koji je unatoč činjenici da je ozlijeđen i da nije prošao pripreme, upisao sedam golova i sedam asistencija.

U svakom slučaju bila je to nevjerojatna predstava Balića, za kojeg Poljaci nikako nisu imali rješenja. Ivano će često igrao simultanku u napadu.

Sjajan u redovima Hrvatske bio je zamjena za Džombu i Zrnića, Zlatko Horvat, koji je svima pokazao kako je kvalitetan, gotovo nezaustavljiv sa krila. Horvat je zabio sedam golova iz osam pokušaja. Dobro su odigrali i Tonći Valčić, koji je zabio pet golova, ali i Metličić, i to posebno u drugom poluvremenu, kada je bilo najpotrebnije.

Mora se spomenuti i učinak neosporno briljantnog Mirka Alilovića, koji je u drugom poluvremenu, ali posebno pred sam kraj utakmice doslovno zaključao vrata. Mirko je upisao nevjerojatnih 19 obrana, ponekad doslovno uništavajući poljske vanjske pucače.

Dovoljno je spomenuti da je jedan Lijewski ostao je bez ikakvog učinka, ponajprije zahvaljujući upravo Aliloviću.

Vrlo su dobri bili i naši pivoti, Sulić sa tri zgoditka i Vori sa dva, ali ovu utakmicu prvenstveno su dobili jedan i jedinstveni Ivano Balić, ugodno iznenađenje Zlatko Horvat i strašni Mirko Alilović.

Sutra nas očekuju Česi. Nakon ovakve predstave naših reprezentativaca, što možemo očekivati osim pobjede......

Tijek utakmice:

Hrvatska - Poljska 32:27(14:14)

Prvo poluvrijeme:

Prvi napad imali su naši reprezentativci. Nakon kombinacije Valčića i Balića, ovaj je produžio za Metličića koji iza leđa gura do Horvata, koji pak sa crte pogađa za 1:0. Nakon poljskog napada, otvorila se kontra za Horvata koji povisuje na 2:0.

U 3. minuti Poljaci su postigli prvi gol na utakmici. Sam na desnom krilu ostao je Jurašik, kojem nije bilo teško zabiti za 2:1. U sljedećem napadu Balić odlično gura loptu do Vorija, koji je sam na šest metara. Rezultat je već 3:1.

Poljaci opet gube loptu, a Balić je neumoljiv iz skok šuta. 4:1 za Hrvatsku. Poljaci vrlo dekoncentrirani, uzimamo im loptu, Balić dodaje do Valčića, koji se diže sa devet metara i matira poljskog vratara.

U 6. minuti na devet metara digao se Jurašik i savladao našeg vratara za 5:3. U kontranapadu Metličić dodaje do Horvata, koji je opet precizan sa desnog krila. No, Poljaci se ne daju, srednji vanjski Poljske Tkacyzik puca nisko i vara Jerkovića za 6:4.

U devetoj minuti Vori promašuje sa šest metara, da bi iz kontre i iz teške situacije zabio Jurašik. Alilović, koji je sada ušao, loše je reagirao, a lopta mu je prošla kroz noge. Poljaci su sa igračem manje zbog stara na Voriju. Balić je to iskoristio i izborio sedam metara, kojeg Domagoj Duvnjak pretvara u 7:5.

U 11. minuti Špoljarić je bio grub, zaradio žuti karton i skrivio kazneni udarac. Jurašik je precizan i već je 7:6. Dvanaestu minutu obilježila su dva promašaja. Prvo je pri isteku našeg napada pucao Valčić, ali brani poljski golman, da bi na suprotnoj strani Jahlevski promašio cijeli gol iz skok šuta sa sedam metara.

Mirko Alilović zaustavlja dva uzastopna poljska napada i daje nam šansu da odemo na dva razlike, no, Horvatov udarac brani poljski vratar. U 15. minuti, nakon što je alilović odlično obranio pokušaj Jurašika, Valčić iz polukontre zabija za 8:6.

Opet Jurašik pronalazi prostora i vara Alilovića sa desnog krila za 8:7. Pola minute kasnije sa devet metara diže se Bielecki i pokazuje kakav top u ruci ima. 100 kilometara na sat na semaforu za 8:8.

Na drugoj strani ne ide Peri Metličiću. Opet je njegov udarac pročitao poljski goman Szmal. Na isteku 17. minute Poljaci dolaze u vodstvo 9:8. Opet je strijelac bio Bielecki. Na drugoj strani izborili smo semerac, koji Duvnjak pretvara u izjednačenje 9:9.

Na isteku 19. minute Balić odlično proigrava Kaleba, ali njegov pokušaj sa lijevog krila brani Szmal. Poljacima su sada isključena dva igrača. Sa dva igrača manje, Poljaci se ne mogu braniti, Balić za Špoljarića, koji dodaje samom Horvatu, a ovaj to ne propušta.

Poljska opet gubi loptu, a u kontra napadu Valčić zabija za 11:9. Opet je dva razlike. Na isteku 21 minute Lijewski je pokušao, ali odlično brani Alilović. U kontra napadu Valčić gubi loptu, pa je napad opet za Poljake. Sredinom 22. minute Poljaci se vraćaju na jedan razlike. Strijelac je Tkaczyik.

Na drugoj strani Balić odlično proigrava Sulića na crtu, koji je neumoljiv. Prvi gol Renata na današnjoj utakmici. U 25. minuti lijepa kontra Hrvatske. U finišu akcije Drago Vuković izašao je sam na Szmala i nije propustio prvi put Hrvatsku odvesti na tri razlike.

Sredinom 26. minute Lijewski vraća na dva razlike. Na drugoj strani Vuković je u prodoru zaradio sedam metara i isključenje Sodiomiaka. Domagoj Duvnjak opet je precizan i već je 14:11. NA isteku 27. minute Bielecki zabija iz trka sa devet metra i vraća na dva razlike. Sada je 14:12 za Hrvatsku.

Naši gube loptu, a opet je vriljantan Jurašik, koji sa desnog krila dolično lobuje visokog Alilovića i postavlja rezultat na 14:13. Dva gola za redom Poljaka. Evo i treći. Vragolije Mariusa Jurašika sa desnog krila i Poljska je stigla do izjednačenja.

U posljednjih petnaestak sekunda prvog poluvremena prvi put na utakmici ulazi popularna haubica iz Novog Marofa Blaženko Lacković. Pet sekunda prije kraja poluvremena Lacković je izborio isključenje Tkaczyika. Kraj prvog poluvremena!

Drugo poluvrijeme:

Odmah na početku drugog poluvremena sam ostaje Jurašik i postiže svoj osmi gol na utakmici. Na drugoj strani na sistenciju Valčića zabija Vori. Jurašik nam radi velike prbobleme. Sada je izborio semerac, koji zabija Jalewski.

Na isteku 31. minute napokon zabija Pero Metličić. Sada je 16:16. Poljaci opet vode. Valčić je izgubio loptu, a iz kontre zabija Jalewski, dok je Metličić zaradio pritom drugo isključenje na utakmici. Ipak mi imao Ivana Balića, koji unatoč igraču manje pronalazi prostora i zabija za 17:17.

Na početku 34. minute Poljaci stižu do vodstva preko Bieleckog. Na isteku ove minute Jurašik je ostao sam na krilu, ali napokon ga zaustavlja Alilović. Bravo za Lacković, opet smo u egalu. Odlična finta Blaža, prevario je čuvara i probio Szmala.

Na drugoj strani Alilović još jednom dobro ragira, da bi iz kontre Hrvatsku doveo u vodstvo danas odlični Zlatko Horvat. Na početku 35. minute šutinu Bieleckog od 105km/h Alilović naprosto ne može braniti.

Balić ponovo Hrvatsku dolazi u vodstvo, da bi u sljedećem napadu Bielecki bio precizan. 20:20. Na isteku 38. minute udarac Metličića brani Szmal, a iz kontre zabija Jalewski. Valčić iz teške situacije dodaje do Sulića, koji na crti loba Szmala. 21:21.

Početkom 41. minute HRvatska ima igrača više. Jurecki je bio grub. To odmah iskorištava Metličić i dovodi Hrvatsku u vodstvo 22:21. Sedam metara za Hrvatsku i drugi brat Jurecki dobiva dvije minute. Duvnjak giješi, odnosno Szmal brani.

Sredinom 43. minute Lijewski zabija za 22:22, da bi desetak sekunda kasnije Balić opet vratio prednost Hrvatskoj. Početkom 45. minute još jednom Hrvatsku probija nezaustavljivi Jurašik, da bi na drugoj strani opet veliki Ivano iz trka zabio za 24:23.

Tkacyzik sredinom 46. minute opet vraća rezultat u egal. Naši su u napadu koji je uslijedio izborlili sedmerac, kojeg je iskoristio nezagrijani i neiskusni Ćupić. Valčić je žestoko ušao na Lijewskog i zaradio dvije minute isključenja.

Dvanaest minuta prije kraja imamo gol prednosti. Aliliović je vrlo dobar u zavšnici, a Lijewski nije zabio ni jedan gol, što je rijetkost. Početkom 50. minute deseti gol na utakmici upisuje 32-godišnji Jurašik. Izmjenjuju se čuvari na njemu, ali nitko ga ne može zaustaviti.

Horvat opet dovodi Hrvatsku u vodstvo 26:25. Poljaci, odnosno Lijewski odlično puca, ali fantastično brani Alilović Petnaesta obrana Alilovića, dok Szmal ima 11. Hrvatska to koristi i Valčić je iz skok šuta dovodi do vodstva od dva razlike.

Već je i tri razlike. Naime, griješe Poljaci, a u kontri Horvat ne propušta iz situacije 1 na 1 matirati Szmala. Početkom 29. minuti odličan solo prodor Balića za 29:25. Slavomir Szmal ništa tu nije mogao.

Pet minuta i 15 sekunda prije kraja griješi Bielecki, nervoza je učinila svoje. Hrvatska vodi četiri razlike i ima napad. Krajem 55. minute Valčić se diže i odvodi Hrvatsku na pet razlike. Jurašik vraća na četiri razlike. Njegov 11 gol.

Opet je pet razlike, a ovaj put strijelac je Sulić. Na drugoj strani Alilović je opet obranio pokušaj Poljaka i psihički ih dokrajčio. Pa zatim opet Alilović.

Tridesetak sekunda prije kraja utakmice Ivano Balić solo prodorom stavlja točku na i. 32:27 jer krajnji rezultat jer je Lijewski iz kontre zabio.

Datum upisa : 17.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Europsko rukometno prvenstvo   Europsko rukometno prvenstvo EmptyPet Jan 18, 2008 12:21 am

bravo pakleni!
vedrana_zg
Srce foruma
Srce foruma

Ženski
Godina : 44

PočaljiNaslov: Re: Europsko rukometno prvenstvo   Europsko rukometno prvenstvo EmptySub Jan 19, 2008 12:56 am

Hrvatska pobjedom protiv Češke osigurala drugi krug

Hrvatska - Češka 30:26 (13:13)
Sastavi:
Hrvatska: Jerković, Horvat, Kaleb, Vori, LAcković, Metličić, Duvnjak, Alilović, Čupić, Sulić, J.Valčić, Vuković, Balić, Špoljarić
Češka: Galia, Nočar, Filip, Šetlik, Vitek, Mraz, Bruna, Hruby, Kubeš, Sobol, Horak, Heinz, Motl, Prachar, Rezniček, Štochl

Prvi napad imali su Česi, koji su uspjeli izboriti sedmerac, a koji je do sada nepogrešivi Mraz pretvorio u vodstvo Čeha. Na drugoj strani na dodavanje Bačića, diže se Lacković i pogađa. Desetak sekunda kasnije uzeli smo loptu, a Metličić je zabio za 2:1.
Početkom 3. minute Česi su opet izborili sedam metara, ali ovaj put Alilović brani udarac Mraza. Na drugoj strani lopta je nakon odbijanca došla do Horvata, koji nastavlja sa jučerašnjom velikom formom i zabija za 3:1.
Rezultat se nije mijenjao do sredine šeste minute kada su Česi opet izborili sedam metara. Precizan je bio Vitek i Česi smanjuju na 3:2. Početkom sedme minute Balić se diže sa deset metara i vara vratara Galia za 4:2.
Česi opet dolaze do sedam metara i opet Vitek vara našeg vratara, ovaj put bio je to Jerković. Krajem osme minute Metličić več drugi put u devet minuta pogađa vratnicu. Na drugoj strani Alilović brani pokušaj Bruna, pa zatim pola minute kasnije i Viteka.
Početkom 11. minute Pavel Horak zaradio je isključenje, a sedmerac je iskoristio Domagoj Duvnjak. 5:3 za Hrvatsku. Igrala se 13. minuta kada je lopta došla do Horaka, koji sa krila zabija za 5:4. Poljaci su zabili sa igračem manje. Na drugoj strani naši rukometaši izborili su sedmerac i opet je siguran Duvnjak.
Filip iz samog kuta sada zabija peti gol za Čehe. 6:5 za Hrvatsku. Na drugoj strani još jedan briljantan potez Balića, vratar nije ni stigao reagirati, jer je Balić pucao iz trka. Sredinom 15. minute opet Česi pogađaju iz vrlo teške situacije, iz samog kuta dignuo se Horak. 7:6 za Hrvatsku.
Početkom 16. minute 38-godišnji Šetlik zabija za 7:7. Uzvraća Peto Metličić, 8:7 za Hrvatsku. Nakon što Alilović brani udarac Bruna, Lacković na drugoj strani zabija za 9:7. Vitek vara Kaleba, ali i Alilovića i opet je jedan razlike za Hrvatsku.
Početkom 19. minute Duvnjak je promašio sedmerac i Česi sada imaju priliku za rezultatski egal. Kako Česi ne iskorištavaju tu priliku, naši na drugoj strani zarađuju sedam metara, koje je Čupić pretvorio u gol. Česi igraju sa igračem manje, ali samo desetak sekundi jer je isključen i Sulić.
Sedmerac Viteka koji je uslijedio brani Jerković. Ostaje 10:8 za Hrvatsku. Ipak 10:9, Prachar zabija sa krila. na drugoj strani, krajem 23 minute Lacković se diže i opet vraća na dva razlike. Nakon asistencije Bruna, Filip se diže sa krila i postiže deseti češki gol na utakmici.
11:11, Filip krajem 25. minute nakon kontre izlazi sam na Alilovića i ne griješi. Na asistenciju Balića, Lacković jedva probija češkog vratara i vraća Hrvatsku u rezultatsku prednost. Horak zabija i opet je 12:12.
Prvo vodstvo Češke na utakmici krajem 28. minute. 13:12 za Češku. Nakon što se Metličić izborio za prostor i sam izašao ispred češkog vratara, promašio je cijeli gol, Česi su na drugoj strani pokušali cepelin, ali neuspješno.
Červar zove timeout 30 sekunda prije kraja poluvremena. Nakon dodavanja Balića, diže se Lacković, ali biva fauliran. Izborio je isključenje i sedam metara, koje Čupić pretvara u konačnih 13:13 na poluvremenu.

Česi su sa dva igrača manje, što na otvaranju drugog poluvremena koristi Horvat i dovodi Hrvatsku u vodstvo. Na drugoj strani Česi sa čak dva igrača manja izvode cepelin i zabija gol za 14:14. Kaleb napokon zabija gol na prvenstvu i opet je jedan razlike za nas.
Česi opet zabijaju sa igračem manje i još je Vori isključen. Na drugoj strani Lacković postavlja 16:15, pa desetak sekundi kasnije solo akcijom Balić zabija za 17:15. Opet rekontra Čeha i već je 17:16.
Na isteku 34. minute Lacković preuzima odgovornost i zabija za 18:16. Opet vodimo dva razlike. Nakon što Poljaci griješe, cepelin Balića i Metličića prekidaju suci i dosuđuju sedam metara. Čupić ovaj put griješi, ali je lopta opet za Hrvatsku.
Krajem 37. minute Česi koriste nepažnju naše obrane i nakon što Jerković brani udarac Bruna, pospremaju odbijenu loptu i vraćaju na jedan razlike. Na drugoj strani izborili smo sedmerac, kojeg sada Duvnjak zabija za 19:17.
Špoljarić je prekinuo napad Čeha i dodao samom Kalebu koji zabija za 20:17. Česi odmah uzvraćaju na drugoj strani, da bi Balić potom iskoristio nepažnju i nepostavljenu obranu te vratio na tri razlike 21:18.
Početkom 40. minute Česi su izborili sedmerac. Vitek ovaj put vara Jerkovića i postavlja na 21:19. Naši su izborili isključenje Mraza. Loptu je zatim Metličić dodao do Horvata koji je precizan sa krila. Još jednom kombinacija Balić - Metličić - Horvat, koji je opet precizan. Hrvatska vodi 23:19.
Sredinom 43. minute lijepo je Balića prošao Hruby i zabio za 23:20. Dvije minute kasnije Horvat je izborio isključenje i sedam metara. Duvnjak je opet precizan i evo nas prvi put na četiri razlike. Na drugoj strani Česi sa igračem manje uspijevaju izboriti isključenje Špoljarića i sedam metra. Jiri Vitek je opet precizan.
Početkom 47. minute fantastičan potez Balića koji u padu puca kroz noge češkom vrataru i postiže svoj peti gol na utakmici. Uslijedila je pogreška Čeha, a Lacković ne griješi iz kontra napada. 26.21 za Hrvatsku.
Vitek je sada uhvatio nespremnu našu obranu i vratio na četiri razlike. Naši potom gube loptu, a Bruna vara Jerkovića niskim udarcem i vraća na ipak dostižnih tri razlike. Naši opet griješe, ali Alilović na drugoj vratnici spašava našu reprezentaciju.
Početkom 51. minute Sulić je izborio isključenje Šetlika, njegovo treće, odnosno crveni karton. U nastavku akcije Sulić je opet izborio isključenje Hrubyja i sedam metara. Ide Duvnjak, njegov šesti pokušaj i opet je točan Duvnjak, pet od šest danas.
Česi su se sa dva igrača manje dodavali gotovo cijelu minutu i na kraju zabili kada im je ušao peti. Na drugoj strani zabija Špoljarić na asistenciju Balića 28:24 za Hrvatsku. Opet asistencija Balića, ovaj put za Sulića, koji sa crte ne griješi. Pet minuta do kraja..
Česi su izborili sedmerac i opet je Vitek precizan. Tri minute do kraja četiri razlike vode naši. Sedmerac je i na drugoj strani, ali Duvnjaku udarac brani Martin Galia. Dvije minute prije kraja, Vuković je izborio isključenje Hrubyja.
Minutu prije kraja, Balić je još jednim solo prodorom vjerojatno zaključio današnju utakmicu. 30:25 na naše rukometaše. Balić se u padu malo ozlijedio, nadamo se da nije ništa ozbiljno. Desetak sekunda prije kraja Horak zabija za konačnih 30:26.
vedrana_zg
Srce foruma
Srce foruma

Ženski
Godina : 44

PočaljiNaslov: Re: Europsko rukometno prvenstvo   Europsko rukometno prvenstvo EmptyNed Jan 20, 2008 10:54 am

Sutra osveta Slovencima za "prst u oko i Zagreb"!

Danas izabranici Line Červara igraju protiv Slovenije, a ta utakmica velika je šansa našim rukometašima da se osvete Slovencima za bolne poraze iz 2000. i 2004. godine.
Od svih rukometnih reprezentacija na svijetu, slovensku ipak poznajemo najbolje. Odmjeravali smo snage u više desetaka službenih, prijateljskih i humanitarnih ogleda i vrlo često izlazili kao pobjednici.
No, ipak, uvijek ćemo pamtiti ta dva bolna, možda nikad prežaljena poraza. Naime, 2000.godine na Europskom rukometnom prvenstvu, Slovenci su nas pobijedili usred Zagreba sa 25:24 u susretu za peto mjesto, zbog čega nismo išli na OI u Sydneyju.
Europsko rukometno prvenstvo Slovenija_ceska_rukomet_afp22vV
Četiri godine kasnije bili su bolji u polufinalu EP-a u Sloveniji sa 27:25. Taj susret pamtimo po grubom prekršaju Aleša Pajoviča nad Metličićem, čuvenom "prstu u oko" na samom početku utakmice. Kako smo tada igrali i bez Balića, poraz je bio neizbježan.
Ovo nam je izvrsna prilika da Slovencima uzvratimo za ta dva teška poraza i pobjedom ih praktički izbacimo iz borbe za četvrtfinale. No, to neće biti nimalo lagan posao, iako su Slovenci na ovom prvenstvu pokazali dosta slabosti. Podsjetimo se, prvo su se jedva obračunali sa nejakom Češkom(34:32), da bi dan kasnije izgubili sa sedam razlike od Poljaka(33:27).
Mnogi će reći da Slovenci nemaju šanse, pogotovo zbog uvjerljivog poraza od Poljske, koju smo mi "naprašili", međutim moramo podsjetiti da su dvoboji sa Slovencima gotovo uvijek tvrdi, nepredvidljivi i teški. Slovenci nekim čudom uvijek protiv nas igraju najbolje...
Najveći dobitak za Slovence, za ovo europsko prvenstvo, je to što su uspjeli “nagovoriti” upravo Aleša Pajoviča da se vrati u reprezentaciju. Tu su još i velika europska imena poput Vida Kavtičnika iz Kiela, Uroša Zormana iz Ciudad Reala, Jure Nateka iz Chamberya i Romana Pungartnika iz Gummersbacha, a tu je i odlični golman Lapajne.

No, vratimo se mi na naše reprezentativce koji su dan odmora, po riječima Goluže, odlično iskoristili.
Europsko rukometno prvenstvo Ivano_balic_rukomet_afpV
"Danas ujutro smo imali lagano istrčavanje, zapravo osvježivanje momčadi. Uslijedio je ručak, odmor, pa gledanje DVD-a sa idućim protivnicima, Slovencima. Što se tiče našim momaka, oni su većinom zdravi. Lackovića malo muče leđa, Tonči Valčić ima problema sa trbušnim zidom, a, Sulić je dobio udarac u koljeno. Sve ćemo to sanirati, tako da očekujem kako ćemo sutra protiv Slovenaca biti kompletni. Osim toga, još uvijek imamo mogućnost prijaviti 16. igrača. Gotovo sam siguran da će za Slovence u kombinaciji biti i Dominiković, rekao je Keta Goluža za službenu stranicu HRS.

Evo i njegovih opservacija o Slovencima..
"Siguran sam da nikad nisu igrali ovako kolektivno. Gledao sam ih protiv Poljske. Bili su borbeni, grizli su i na minus 8, a imaju zaista veliki motiv i želju. U obrani tradicionalno igraju 6-0, vrlo agresivno, sa Pajovičem u sredini, a, vrlo dobar je i Mlakar. Lapajne je na obje utakmice bio vrlo dobar, a, nakon njegovih obrana, u kontri su brzi Žvižej i Kavtičnik. U napadu im je Zorman glavni igrač, razigrava i lijevo i desno, što je normalno, budući da više nemaju Rutenku, koji im je godinama bio glavni strijelac. Posebno mi se dopao Kavtičnik, vidi se da je dečko u Kielu sazrio kao igrač" - proanalizirao je Slovence Goluža.

Izabranici Lina Červara vrlo su motivirani da pobijede Slovence i u sljedeći krug prenesu četiri boda.
"Potpuno smo koncentrirani samo na Slovence i potpuno smo svjesni koliko nam ta utakmica znači. Sa novom pobjedom, u drugi krug prenosimo četiri boda i već pobjeda nad Danskom na startu druge runde EP omogućila bi nam polufinale. Siguran sam da smo bolji od Slovenaca, ali, to treba pokazati i na terenu. Ukoliko damo sve od sebe, a u to ne sumnjam, bit će sve O.K." - dodao je Goluža.